Giełda Papierów Wartościowych - analiza intuicyjna, prognozy, akcje

Wskazówki dla uczestników

1. Badamy procesy rynowe, na które nie mamy bezpośredniego wpływu i których wpływ na nas jest niewielki. Nie interesuje nas zrozumienie zależności w tych procesach. Giełda jest jak pociąg, do którego możemy wsiąść i podjechać w interesującym nas kierunku, niekoniecznie znając rozkład jazdy oraz jego techniczną konstrukcję. Chodzi o to, by wsiąść i wysiąść we właściwym momencie.

2. Raczej unikamy branż wątpliwych energetycznie, jak przemysł spożywczy i zbrojeniowy. Zrezygnuj również z badania akcji spółek, których znajomość budzi twoje emocje.

3. Istotna jest praca nad technikami wizualizacji i przewidywania, a nie znajomość trendów rynku. Jeśli zaczniesz się interesować tym, co dzieje się w spółkach, możesz osłabić swoje umiejętności przewidywania "wiedzą" i emocjonalnym podejściem.

4. Unikaj badania akcji, które aktualnie posiadasz. Szczególnie jeżeli możliwość zysku lub straty jest dla ciebie istotna finansowo lub budzi twoje emocje. Czym innym jest przewidywanie, a czym innym jest wykorzystanie tych prognoz do wzbogacenie się. To pierwsze jest dużo łatwiejsze.

5. Nie próbuj przechwalać się swoją skutecznością i handlować swoimi umiejętnościami. Rozbudzi to tylko emocje, a emocjonalne podejście może natychmiastowo zmniejszyć skuteczność badań.

6. Dla ułatwienia dostrojenia się do energii akcji, w serwisie zamieszczamy pełną nazwę oraz adres, planowane jest również umieszczenie logo firmy oraz zdjęcia budynku siedziby lub innego równie ważnego obiektu.

Uwaga!

Pieniądze wzbudzają większe emocje niż zdrowie i seks. Ustępują tylko sytuacji zagrożenia życia, z czym w obecnych czasach i warunkach społecznych mamy do czynienia bardzo rzadko.


Informacje:
Regulamin
Prywatność
Słownik
Statystyki
Prognozy
Zmiany
Kontakt

Polecamy:
Zawód: inwestor
Otwarcie rachunku
Linki
Kalkulator

Techniki:
Procedura
Wskazówki
Metoda Silvy
Szaman Miejski
Focus 10/12

Artykuły:
Totolotek
Arksteel
Błądzenie losowe

Ustawienia:
Akcje o-I
Akcje J-Z
Branże
Kolejność

Prognozy:
Kolejno
Losowo


Google
Web
gpw.yarek.pl

Katalogi stron


© 2006 gpw.yarek.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.