Giełda Papierów Wartościowych - analiza intuicyjna, prognozy, akcje

Wykresy dziennej zmiany indeksów giełdowych

Poniżej znajdują się wykresy obrazujące zmianę indeksów giełdowych w czasie rzeczywistym. Ich znajomość może się przydać do uniknięcia poważniejszych strat. Jeśli spadł amerykański rynek akcji i powtórzył to japoński, najlepiej sprzedać polskie akcje zaraz na otwarciu. Fala spadków może się zacząć w Chinach, gdzie rozwinęła się ostatnio spekulacja. Uwaga! Ze względu na zmiany czasu z letniego na ziomowy, podane godziny mogą się różnić.

USA - Nasdaq

Wykres dzienny. Zmienia się pomiędzy 15:30 a 22:00. Duży wykres na dole obejmuje prawie 3 dni. Na końcówkę na GPW może mieć wpływ otwarcie w USA.


Japonia - Nikkei 225 Tokio

Wykres dzienny. Zmienia się pomiędzy 1:00 a 7:00 w nocy. Czerwoną linią zaznaczony jest poziom zamknięcia poprzedniego dnia. Daje pewne sugestie, co do otwarcia w Polsce.

Chiny - SZSE300 Index

Wykres dzienny (intraday) - zmienia się pomiędzy 3:30 a 10:00 (?). Po prawej zmiany w okresie 2 miesięcy. Kliknięcie w obrazki kieruje na stronę giełdy Shenzhen z większą ilością danych. Szczególnie warto popatrzeć na wykres od 2000 roku. W Chinach jest obecnie mocno spekulacyjny rynek. Na giełdzie grają już prawie wszyscy: emeryci, portierzy, manikiurzystki. Po ostatnim szybkim wzroście mocny spadek będzie miał wpływ na inne rynki, jak 27 lutego 2007, gdy indeks spadł ponad 9% na jednej sesji.

dzienna zmiana zmiana przez 2 miesiące

Polska - WIG20

Wykres dzienny. Zmienia się pomiędzy 9:30 a 16:20. Od 16:20 WIG20 pozostaje niezmieniony, mimo zmian ceny akcji przez kolejne 10 minut.


Zobacz także http://bossa.pl/rynki/.


Informacje:
Regulamin
Prywatność
Słownik
Statystyki
Prognozy
Zmiany
Kontakt

Polecamy:
Zawód: inwestor
Otwarcie rachunku
Linki
Kalkulator

Techniki:
Procedura
Wskazówki
Metoda Silvy
Szaman Miejski
Focus 10/12

Artykuły:
Totolotek
Arksteel
Błądzenie losowe

Ustawienia:
Akcje o-I
Akcje J-Z
Branże
Kolejność

Prognozy:
Kolejno
Losowo


Google
Web
gpw.yarek.pl

Katalogi stron


© 2006 gpw.yarek.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.